Historia naszej firmy sięga 1990 roku gdy współzałożyciele Filara Wiesław Kuźnik i Tadeusz Kramski postanowili, że stodoła w Jaksicach k. Inowrocławia będzie magazynem artykułów masowych. Najpierw w ofercie Filara były głównie pasze i nawozy. Później do oferty wprowadziliśmy sprzedaż węgla by wreszcie w naszym magazynie znalazły się cement, cegły, dachówki betonowe, papy i szyby. Od tego momentu staliśmy się pełnoprawną hurtownią najwyższej jakości materiałów budowlanych, z której jesteśmy znani w całej Polsce. Konsekwentnie poszerzaliśmy asortyment, by obecnie być największą i najbardziej wyposażoną hurtownią jak i sklepem detalicznym oferującym tego typu produkty w powiecie inowrocławskim.

 

Od 1991 roku siedziba naszej firmy mieści się przy ulicy Budowlanej, której rozbudowa trwała w latach 1995-2005. Obecnie po inwestycjach dysponujemy obiektem sklepowym o powierzchni 1500 mkw oraz 16000 mkw placu z dużą halą magazynową o pow. 2400 mkw.

W 1998 roku weszliśmy w skład grona założycieli Grupy PSB. Uczestnicząc w „Grupie” szybko pozyskaliśmy wielu dobrych dostawców zdobywając pozycję największej i najbardziej zaopatrzonej hurtowni budowlanej w Inowrocławiu. Obecnie ponad 50% produktów budowlanych pozyskujemy za pośrednictwem centrali PSB. W 2012 roku skorzystaliśmy z opracowanego w PSB standardu nowoczesnych placówek handlowych uruchamiając Centrum Budowlane PSB-Profi.

Filar to nie tylko materiały i produkty budowlano-instalacyjne, Filar to również budowa domów. Więcej na temat oferowanych przez nas rozwiązań znajdą Państwo Tutaj.